Keni pyetur ndonjëherë vetën se çfarë i shkakton shenjat e bardha në thonj?

Nëse doni të mësoni më shumë për shëndetin tuaj, ju duhet të kontrolloni para së gjithash duart tuaja, konkretisht thonjtë.

Linjat e bardha ose pikat në thonj mund të jenë tregues se po luftoni me një infeksion, ose keni mangësi të ndonjë minerali.

Termi teknik për këto pika të bardha është leukonikia. Dhe, sipas Healthline, ka disa arsye pse jeni duke i përjetuar ato.

Ju pëlqen!

Reaksioni alergjik mund të shkaktojë shfaqjen e shenjave. Trupi juaj mund të reagojë keq ndaj ngjtyrës së thonjve, shkëlqimin ose thonjve artificialë.

Nëse besoni që jeni pjesë e këtij rasti, ndërpritni përdorimin e këtyre produkteve për një kohë për të parë nëse zhduken këto shenja.

Përderisa është e natyrshme që thonjtë tuaj të ndryshojnë me kalimin e kohës, kërkimi i këshillave mjekësore mund të jetë një domosdoshmëri.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.