Disa njerëz kanë vite që bashkëjetojnë me ankthin dhe janë duke kërkuar vazhdimisht mënyra sesi ta lehtësojnë atë. Ka të tjerë që kanë nisur ta përjetojnë situatën sepse muajt e fundit na e kanë kthyer jetën kokëposhtë në mënyrë të paprecedentë.

Ankthi është ndjenjë normale e njeriut, por kur ndjehet në situata të panevojshme të prish cilësinë e jetës dhe të bën pesimist për jetën. Megjithatë të gjitha kanë zgjidhje, edhe ankthi! Mos u shqetësoni, por përpiquni të bëni pjesë të jetës tuaj këto metoda të thjeshtë që do t’ iu japin lehtësim.

1. Rregullo shtratin çdo mëngjes

Ju pëlqen!

2. Lëre telefonin pa zile, sidomos nëse nuk ia ke qejfin për t`u përgjigjur

3. Fol me të tjerët për ankthin tënd

4. Kalo sa më pak kohë në rrjete sociale

5. Mëso të thuash edhe “jo”

6. Bëj një ditar ose plan për çfarë ke për të bërë

7. Dil nga shtëpia dhe shko në punë

8. Largo nga jeta jote njerëzit negativë

9. Bëj punë dore, çfarëdo qoftë ajo

10. Ji mirënjohës për gjithçka

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!