Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të uruar ditën e Flamurit. 

Ajo nëpërmjet një postimi në rrjetin social Twitter, ka uruar ditën e flamurit në gjuhën shqipe, si dhe atë angleze .

“URIME DITA E FLAMURIT!!!! #28Nëntori Happy Independence Day #Albania”, ka shkruar Ora.

Ju pëlqen!

Tutje ajo në këtë postim ka bashkangjitur edhe dy fotografi, ku këngëtarja shqiptare ka të veshura qizme të kuqe me shqiponjën e vizatuar në to.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.