Një nga këngëtaret më të reja shqiptare në tregun ndërkombëtarë, Ava Max, ka treguar se e flet shumë mirë gjuhën shqipe.

Këngëtarja me origjinë shqiptare, emri i të cilës është Amarda Ava Koci, e lindur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka treguar se nuk i harron rrënjët e saj e aq më pak gjuhën mëmë, përcjell Shekulli.

Edhe një herë Ava e ka vërtetuar se është krenare për vendin e saj dhe ka treguar se di edhe shqipen.

Ju pëlqen!

Në një bashkëbisedim me ndjekësit e saj në “Instagram”, dikush e ka pyetur nëse “di të flasë shqip”.

“Po, ajo ishte gjuha ime e parë”, ka kthyer përgjigje këngëtarja e famshme, duke gëzuar kështu fansat e saj shqiptarë./MekuliPress /

Lexo po ashtu:  Ermal Fejzullahu së shpejti pjesë e kinematografisë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!