Ata organizojnë një emision në internet të quajtur ‘Babatunde’ . Dy amerikanët simpatikë nga makina e tyre votojnë për këngët më të bukura që qarkullojnë në botë. Këtë herë ata kanë vënë përballë këngët shqiptare përballë atyre ruse.

Të përzgjedhurat nga Shqipëria ishin: ‘Çika çika’ kënga e Xhensila Myrtezait dhe Adrian Bujupit, ‘Mike’ e Elvana Gjatës dhe Ledri Vulës, ‘Kalon’ të Lumi B dhe Dafina Zeqirit, ‘Si bugatti’ të Gjikos, ‘Hava Hava ‘ e Trimit.

Tunde dhe Sade janë treguar mjaft të përfshirë nga ritmet shqiptare dhe ndër të tjera kanë thënë se e duan këtë muzikë. Dhe në fund garën e fiton Shqipëria.
/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress 

Ju pëlqen!

/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!