Qingji vogël pse mendueshëm be be ba
pse m’shikon ashtu trishtushëm be be be
eja eja bashkë në arë tring tring tring
unë mbledh lule ti ha bar tring tring tring

Shih në livadh fatos i dashtun be be ba
shokët e tu në tufë janë mbledhur be be be
unë i vetëm u mërzita tring tring tring
zilet thonë unë të vija tring tring tring

Babi tash më ka premtue qingji im
stallë të re me të ndërtue qingji im
do të jem bari i fshatit tring tring tring
do t’kullosim n’brigje të shpatit tring tring tring.

Ju pëlqen!

Do të jem bari i fshatit tring tring tring
do t’kullosim n’brigje të shpatit tring tring tring.

/MekuliPress.com/
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Mësoni se si të rrisni fëmijë të ndershëm, që tregojnë edhe gënjeshtra të bardha
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!