“Jeta e pakontrolluar nuk i’a vlenë të jetohet.”

“Bëhu i mirë, sepse secilin që e takoni është duke luftuar në një betejë të vështirë.”

“Për ta gjetur veten, mendo për veten.”

Ju pëlqen!

“Ai që nuk është i kënaqur me atë që e ka, nuk do të jetë i kënaqur me atë që do të dëshironte ta kishte.”

“Kur humbet debati, fyerja bëhet mjet i humbësit.”

“Kënaqësia është pasuria natyrale, luksi është varfëria artificiale.”

– Sokrati /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Thethi, destinacion i turizmit malor, rruga drejt Alpeve Shqiptare është magjike
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!