Ky është mendimi i Kryeministrit Albin Kurti për opozitën e paaftë e të zhurmshme të Kosovës. “Kemi problem të madh me ju”, citon MekuliPress z. Kurti, “sepse jeni të paaftë me bo kritikë.Më lejoni ta shprehi ndihmën time për bashkëpunim edhe në këtë drejtim, ju drejtua sot opozites në Kuvend kryeminsitri.

Ja thelbi i kritikës së Kryeminsitrit drejtuar zhurmagjive të korruptuar të Kuvendit të Kosovës:

“Unë besoj që kriminelë të luftës nuk ka veç në Serbi por ka edhe në veri, ka edhe në Bosnjë prandaj nuk kam folur me shtete. Unë këtu shoh një lloj paaftësie për ta bërë kritikën dhe rreziku më i madh i qeverisë sonë është mungesa e kritikës, nuk kemi rrezik tjetër. Kemi problem të madh me ju sepse jeni të paaftë me bo kritikë. Më lejoni ta shprehi ndihmën time për bashkëpunim edhe në këtë drejtim. Jam i gatshëm t’u jap ide. Unë nuk bëj ofertë pa kërkesë. Por prandaj unë ofroj bashkëpunimin tim që të kërkoni ide për të ma bërë mua kritikën. Me të vërtetë në muajt edhe vitet në vijim rreziku me i madh i qeverisë sime do të jetë mungesa e kritikës”
Albin Kurti

Lexo po ashtu:  Tensione mes VV’së dhe LDK’së: Anulohet mbledhja e Qeverisë Kurti për shkak të taksës?
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!