Kemi mësuar të fluturojmë në ajër si zogj, të notojmë deteve si peshq…
E prapë se prapë nuk kemi mësuar të ecim në tokë si vëllezër e motra.
– Martin Luther King /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Përpjekja e PDK-së për të na bërë të dukemi si ajo vet është e dobët dhe e dështuar
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!