Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ka denoncuar se uzina e armëve në Gramsh e cila sot u sulmua nga tre agjentë rusë, ishte lënë në errësirë.

Përmes një statusi në Facebook, Këlliçi thotë se OSHEE i kishte prerë dritat repartit për shkak të detyrimeve të pa shlyera.

Sipas tij, ushtarët në shërbim përdorin dritat e celularëve si ndriçim dhe për të shquar lëvizjet në errësirë.
Gjithashtu, Këlliçi thotë se punonjësit e uzinës kanë 1 vit pa marrë pagat.

Ju pëlqen!

Postimi i tij
Ujku mjegull do
Uzina e Armëve në fshatin Çekin në Gramsh është objekt i sigurisë së veçantë, në mbikëqyrje nga Forcat e Armatosura.
Është lënë në errësirë. OSHEE i ka prerë energjinë elektrike, pasi kjo e fundit nuk ka shlyer detyrimet.
Ushtarët gjatë shërbimit në vendroje përdornin dritën e celularit për të shquar lëvizjet në terr.
Punonjësit e uzinës kanë më shumë se 1 vit pa rroga.
Kush synonte të përfitonte nga errësira?
President Begaj ka qenë Shef i Shtabit të FA deri disa javë më parë. A kishte dijeni se ky objekt i rëndësisë së veçantë lihej në terr?
E ka thirrur Këshillin e Sigurisë Kombëtare në mbledhje?
Siguria zero!
Uroj që ushtarët Bici dhe Xhaka ta marrin veten shpejt dhe shpresoj të mos kenë dëmtime të parikuperueshme!

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.