Ja një test fare i thjeshtë që edhe ju mund ta provoni tani! Hidhini në sy katër imazheve…kë do të ndihmonit të parin? Varësisht zgjedhjes suaj vjen edhe përgjigjja e duhur që na zbulon më shumë detajet për njeriun që ti je! Le të fillojmë:

Gruaja e moshuar:
Nëse zgjedhja juaj është personi i moshuar, atëherë ne po përballemi me dikë me zemër të mirë, por gjithashtu zbulon se në një moment të jetës tuaj ju keni ngecur. Morali juaj është i shkëlqyeshëm dhe gjithmonë përpiqeni të ndihmoni të tjerët, jeni shumë i sjellshëm dhe doni të rrethoheni nga njerëz si ju.

 

Ju pëlqen!

Macja:
Jeni një adhurues i kafshëve dhe ju i doni ato më shumë sesa njerëzit. Ju jeni një person besnik, miqësor dhe i dashur. Ju vlerësoni shumë besimin dhe urreni tradhtinë. Edhe pse keni pak njerëz përreth jush, ju i vlerësoni ata shumë dhe kujdeseni për ata, gjithmonë.

Burri me makinë:
Kjo zgjedhje, sipas literaturës së Mona Lizës, tregon që ju jeni një person inteligjent dhe i përkushtuar, ju pëlqen të ndihmoni të tjerët dhe dëshironi që bota të jetë e ndryshme falë veprave të mira. Ju prireni të jeni më i miri në gjithçka dhe njerëzit ju shohin si një udhëheqës të shkëlqyeshëm.

Lexo po ashtu:  Shenjat me fat për sot

Gruaja me çanta:
Ju pëlqen të ndihmoni dhe të merrni një buzëqeshje si shpërblim. Keni menduar të jeni vullnetar dhe dëshironi ta bëni atë konkretisht. Gjithmonë shqetësoheni për fqinjin tuaj, por njëherësh juve ju pëlqen të merrni vëmendjen e njerëzve dhe fjalët vlerësuese.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!