Në fakt, unë s’mund të të jap ndonjë gjë të madhe.
Ke çaj, nëse do të pish.
Më ke mua, në do të rrish.
Ja dhe rruga për të ikur, që ta dish.

Nga Âşık Veysel

Lexo po ashtu:  Kush janë 5 gjuhët më të mësuara sot dhe pse duhet të dini më shumë se dy gjuhë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!