Katër fëmijë liheshin nga nëna e tyre të jetonin vetëm, nën shoqërinë e qenve të rrugës, pa kontakt njerëzor, aq sa nuk kishin zhvilluar ende të folurit.

Fëmijët u gjetën në Shën Pjetërburg të Rusisë, duke jetuar mes mbeturinave. Nëna i fuste qentë e rrugës që fëmijët të luanin me to, por nuk pastronte as jashtëqitjet që qentë linin nëpër dyshekë.

Fëmijët nuk i lejonte të shkonin në shkollë, por thjesht i linte të flinin nëpër apartament, disa në tokë e disa në dyshekun e mbushur me pisllëk, ndërkohë që shtëpia ishte e gjitha e mbushur me mbeturina të krimbura dhe jashtëqitje.

Ju pëlqen!

Nëna u arrestua ndërsa fëmijët u morën nga autoritetet ruse.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!