Vëllezërit Ivan dhe Stepan Zakharov, 10 dhe shtatë vjeç, ranë për vdekje në rrethana ende të pashpjeguara, nga kati i 11-të i apartamentit të tyre në Moskë gjatë orëve të izolimit të koronavirusit.

Dy vëllezërit tragjikë gjetën vdekjen e menjëhershme pasi kishin qëndruar prej pesë javësh në apartament.

Nëna e tyre Irina, 41 vjeçe, dhe motra Maria, 12, ishin në një dhomë tjetër të shtëpisë kur ndodhi ngjarja e rëndë.

Ju pëlqen!

Një hetim ka nisur mbi incidentin.

Rusia ka qenë në izolim të ashpër të koronavirusit që prej 28 marsit, me shkolla të mbyllura dhe fëmijë që nuk lejohen të dalin për të luajtur. Disa minuta më herët ata i kishin thënë nënës së po luanin së bashku.

Babai i djemve Yegor, 44 vjeç, pronar i një dyqani veshjesh për fëmijë, nuk ishte në shtëpi kur ndodhi ngjarja.

Ivan dhe Stepan mësonin të dy në shkollën e famshme ruse të kërcimit Todes. Një hetim po zhvillohet mbi çështjen.

Lexo po ashtu:  Kabul / Vajzat adoleshente ndalohen të këndojnë në publik
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!