Angela Merkel, Chancellor of Germany, conduct a press conference during her official visit at the Union Buildings in Pretoria on February 6, 2020. (Photo by Phill Magakoe / AFP) (Photo by PHILL MAGAKOE/AFP via Getty Images)
 

Kancelarja gjermane Angela Merkel është në karantinë pasi doktori që i dha vaksinën ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Gjermania është vendi me vdekshmërinë më të ulët nga koronavirusi në Evropë me vetëm 0,3 për qind, përcjell Periskopi nga Sky News.

Nga 22 mijë raste, vetëm 84 të vdekur janë deri më tash.

Merkel kishte paralajmëruar gjermanët se mund të infektohen nga Covid-19 deri në 58 milionë prej tyre, ose dy të tretat e popullsisë së përgjithshme.
Ju pëlqen!

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!