Gjysmë milioni vizitorë të çuditshëm që u grumbulluan në Venecia për festimet e Carnevale javën e kaluar u ndeshën me një pamje të pazakontë. Kanalet e saj piktoreske përfunduan me një rrjedhje balte. Si pasojë, festivali me pjesëmarrësit të veshur me kostume madhështore, humbi pak shkëlqimin e tij.

Sado i mrekullueshëm që është, qyteti ka problemet e vtea. Anijet e lundrimit kanë shkaktuar prej kohësh probleme, megjithëse anijet më të mëdha që dikur kalonin pranë Sheshit të Shën Markut, duke dëmtuar ekosistemin delikat janë dëbuar në ujërat më të largëta. Megjithatë, rreziku mbetet ende i madh.

Baticat e ulëta ekstreme, nga ana tjetër, priten më pak./abcnews.al/

Lexo po ashtu:  Pse është kaq shqetësuese rënia e Euros? Ndikimi i saj në Europë dhe SHBA, teksa kriza thellohet
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!