Evangjeli Veli, kampione e Europës për peshën deri në 55 kg.

Falë punës, përkushtimit dhe disiplinës.
Shqipëria e aftë të nxjerrë talente dhe kampionë në peshëngritje.

Çka ka rëndësi është mbështetja, palestra cilësore, financimi nga shteti për kampionët si Evangjeli Veli që na përfaqësojnë aq denjësisht në arenën Europiane dhe ndërkombëtare.
Na bëjnë të njohur, dhe përtej gjithçkaje falë punës, sakrificës, mosdorëzimit ia del, deri edhe kampion Europe – Evangjeli Veli është shembulli!
Urime Kampione!

Ju pëlqen!

/Edvin Shehu/

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.