Në Manhatan të New York ka ndodhë një mrekulli, dhe këtë gjest e ka bërë pikërisht Armando Markaj, i cili punon në një nga restaurantet e Manhatan, shkruajnë mediet e huaja, përcjellë MekuliPress.com

Një grua kishte harruar cekun në vlerë afër gjysmë milion dollarë, dhe Markaj përderisa pastronte tavolinën kishte gjetur këtë cek. Sipas Daily News, ai kishte vrapuar që ta arrinte gruan, por ajo tashmë kishte shkuar.

Megjithatë ai ka gjetyr mënyrën se si të gjejë pronaren e këtyre mjeteve, të cilat edhe i janë dorëzuar.

Ju pëlqen!

Për më shumë mund ta lexoni shkrimin origjinal në  

https://www.nydailynews.com/new-york/ny-woman-loses-half-million-dollars-waiter-gives-it-back-20190510-ep3wqz5dp5emfb2d6cf4uctkue-story.html?fbclid=IwAR24OUlADwYsLedgMYILxeYSvTSYyAe2HRHbD_rUiPvAwgtMxSPFDmQteig.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!