Kremrat, pilingët, fërkimi me gur dhe truqet e tjera shpesh kërkojnë shumë mund, këmbëngulësi dhe të holla, mirëpo ndodh që nuk japin kurrfarë rezultatesh

Prandaj zgjidhja më e mirë është që të përdorni atë që i keni në shtëpi – limonin

Për fillim zgjidhni një limon i cili është mjaftueshëm i madh që të mund t’ju mbulojë thembrën, dhe shtrydheni.

Ju pëlqen!

Nga lëngu i limonit bëni vetes limonadë, ndërkaq për rregullimin e thembrës do t’ju nevojitet lëvorja.

Përpiquni që ta shtrydhni gjithë lëngun, mirëpo brendësia të mbetet tul i lagësht. Gjysmën e limonit vendosni në thembër, në atë mënyrë që ta mbulojë tërësisht. Në fillim do t’ju duket ndjenjë paksa e çuditshme, mirëpo shpejt do të mësoheni.

Kur të keni vendosur limonin në atë mënyrë që të mbulojë pjesët më të vrazhda, mbathni çorapet duke u kujdesur që çdo gjë të qëndrojë në vend.

Lëngu i limonit do të ndikojë si piling kimik dhe do të eliminojë gjithë lëkurën e thatë dhe të pëlcitur. Natën është më lehtë, sepse ecja me copa limoni në thembra është goxha e komplikuar.

Lexo po ashtu:  Optimizmi, një mënyrë e lehtë për pasur një shëndet më të mirë

Thembrat pas vetëm një mbrëmjeje do të bëhen shumë më të buta, të gjitha pjesët e pëlcitura zhduken dhe pasi që t’i keni qitur kremin, duken sikur të keni qenë te pedikyri.

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!