Ka gjana ma t’kqija se vetmia
Po shpesh duhet dekada t’tana
Që kët’ me marrë vesh…

Dhe shpesh
Kur kët’e merr vesh
Asht’ vonë
Dhe e vonesa asht’
Ma e tmerrshmja.

Charles Bukowski

Në shqip: V.K.

Lexo po ashtu:  Aktorët shkodranë protestë simbolike për Teatrin
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!