Shkrimtari i njohur italian i cili vdiq vitin e kaluar, ka thënë diçka letërsinë, frymëzimin, shkrimtarët e rinj, si dhe për guximin e krijuesve për të botuar libra shpesh.

Umberto Eco thotë se të shkruarit është 10% frymëzim dhe 90% djersitje. Ai gjithashtu thotë se nuk i kupton ata që kanë një vrull për të botuar.

“Ka diçka këtu: nuk i kuptoj disa autorë që botojnë libra çdo vit”.

Ju pëlqen!

Për më shumë , ndiqeni videon:

Lexo po ashtu:  Një 16 vjeçar fshihet pas sulmeve të profilit të lartë ndaj Microsoft e Nvidia
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!