Real Madrid mund të largojë disa lojtarë gjatë afatit kalimtar të janarit.
‘Los Blancos’ kanë në plan të bëjnë disa ndryshime, dhe Juventus janë të interesuar për dy lojtarë të tyre.Bëhet fjalë për dyshen Marcelo dhe Isco, përcjell lajmi.net raportimet e medieve spanjolle.Trajneri Zinedine Zidane nuk dëshiron të llogarisë në Iscon dhe Marcelon nga janari, kështu që kampionët e Serie A duan të përfitojnë nga situata.Juventus do të paguajë deri në 40 milionë për Iscon, ndërsa Marcelo do të shkëpusë kontratën, për transferim falas te ‘Zonja e Vjetër’

Lexo po ashtu:  Zyrtare: Sezoni i ri në Ligën e Kampionëve nis më 20 tetor
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!