Gazetari i mirënjohur britanik, Tim Judah, ka thënë se sa i përket tarifës së vendosur ndaj produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, topi është tek Kryeministri Albin Kurti që të vendosë se çfarë të bëjë me të.

Judah i ka kërkuar Kurtit që të bëjë ashtu siç i kërkohet; “përndryshe do të ju hedhim tek qentë.

“Siç them unë – topi është tek Albin Kurti tani. Pranoni ose do të ju hedhim tek qentë”.

Lexo po ashtu:  Vret ish të dashurën, vajzën e saj dhe në fund veten/ 27-vjeçari kërkonte të rilidhej me 48-vjeçaren
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!