“Ju nuk duhet të votoni politikanë që kanë vjedhur dhe kanë kryer krime vetëm pse ata bëjnë deklarata patriotike”,
Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell /MekuliPress/ – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën e pavarur “MekuliPress”

Lexo po ashtu:  Kryeministri: “Pasaporta jonë do të jetë më e fuqishme ashtu siç shteti ynë po bëhet përherë e më i fortë”
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!