Një letër e ardhur në redaksinë tonë ka dhimbje të madhe, ka pikëllim, zhgënjim dhe një apel tek humanistët për ndihmë. MekuliPress po e publikon pa asnjë ndërhyrje apelin për ndihmë të një babai për të birin.

“Pershendetje ju lutem nese keni mundesi ma postoni kete apel per ndihme per djalin tim te semur rend. Djali im vuan nga sindroma west eshte 4 vjeç as nuk flet as nuk shikon as trupin e tij se mban.

Ketu ne shqipri me moren ne qaf doktorat kur lindi sepse ma demtuan gjat lindjes dhe qe kur ka lindur ketu ne Shqipri nuk po gjej zgjidhje qofte edhe per nje fizoterapi te specializuar. Ilaqet ja marr jasht Shqipris sepse ketu nuk gjenden dhe kostoja e kurimit te djalit tim ketu ne Shqipri shkon te 1000 euro ne muaj prandaj kush ka mundesi te me ndihmoje te me kontaktoje ne uacap ketu +355676874599 ose ne llogarin bankare:

Ju pëlqen!

Banka credins ketu
IBAN AL75 2121 2471 0000 0000 0133 5133
KODI SWIFT CDISALTRXXX
Kjo eshte gjendja e djalit tim aktualisht dhe po e mbyll kete apel me kete fraz mos i rend kujt ky hall qe me ka ren mua ne kete vend i cili eshte vendi jon dhe quhet Shqipri dhe me kete mjeksi qe kemi ne dhe shtet qe kemi sepse je i mbaruar.
Faliminderit
Dorian Luka”

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.