Sokrati shkruante:

“Ju doni që njerëzit tju votojnë? Po përse? Për ti vjedhur edhe më shumë? Për ti mashtruar me premtime që nuk do ti mbani dot kurrë? Ju visheni bukur, kruani zërin e filloni recitimin përmendësh të atyre që nuk do ti mbani dot mend as tre ditë më vonë. Dhe e dini përse? Sepse juve nuk ju intereson populli. Juve ju intereson pasuria juaj!

Ka shumë gomerë që gënjehen nga ju… ka dhe kuaj që hedhin shkelma e nuk ju pranojnë mbi kurriz. Këta të fundit ju i çoni nëpër ferma të bukura, i kullosni në pllaja të gjelberta e nëse vazhdojnë të hedhin shkelma, I vrisni e i bëni sallam!

Ju pëlqen!

Ju jeni jo vetëm hajdutët më të mëdhenj por dhe mashtruesit më të mëdhenj! Ju dhe gratë tuaja që nuk dihet sa janë e që vishen me rroba të shtrenjta, shetisin me kuaj të bardhë e bëjnë orgjira me paratë që na vjedhin !” Dhe ju na thoni të votojmë! Unë nuk jam budalla që të zgjedh me dorën time se cili nga ju do më vjedhi në vitet që vijnë!”

Sokrati

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.