Barcelona dhe mbrojtësi Jordi Alba, kanë rënë dakord për zgjatjen e kontratës pas negociatave të gjata.

Lajmin e konfirmon Cadena Ser, ku sipas tyre në ditët në vijim do të ketë edhe konfirmim nga klubi.

Kontrata e Albas me klubin nga Camp Nou ka hyrë në 18 muajt e fundit, ndërsa spanjolli është mbrojtësi i majtë kryesor i Barcelonës dhe është në formë të mirë.

Ju pëlqen!

J

Kjo ka bërë që të ketë një marrëveshje të re, ku lojtari do të qëndrojë me Blaugranat deri në verën e vitit 2024.

Kjo kontrata mund të bëjë që ai ta mbyll karrierën në klubin e tij të fëmijërisë.

Alba: Prioriteti im është të qëndroj dhe të pensionohem te Barcelona

Marrëveshja aktuale skadon në qershor të vitit 2020, dhe posedon një klauzolë lirimi prej 150 milion eurosh, por ai dëshironte një kontratë të përmirësuar.

Lionel Messi e Jordi Alba . (Photo by David Ramos/Getty Images)

Juventusi dhe Manchester United thuhet se janë ndër klubet e interesuara për një lëvizje të mundshme të spanjollit.

Alba ka luajtur më shumë se 250 ndeshje për Barçën që kur erdhi nga Valencia në vitin 2012.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.