Punëtorët do të kthehen në zyra “brenda disa muajsh”, ka parashikuar Boris Johnson, duke hedhur poshtë idenë se bllokimet do të çojnë në një zhvendosje të përhershme drejt punës nga shtëpia.

Duke folur në një konferencë të industrisë hekurudhore të Premten, Kryeministri tha se ishte i bindur se punëtorët do të ktheheshin në modelet tradicionale të punës kur të lehtësoheshin kufizimet e bllokimit.

“Unë e di që disa njerëz mund të imagjinojnë se të gjitha konferencat do të jenë kështu, të zhvilluara në Zoom ose Teams”, tha ai.

Ju pëlqen!

“Nuk e besoj. Për asnjë moment. Për disa muaj të shkurtër, nëse gjithçka shkon sipas planit, ne në MB do të rihapim ekonominë tonë. Dhe më pas, më besoni, britanikët do të konsumohen edhe një herë me dëshirën e tyre për një takim të drejtpërdrejtë ballë për ballë. ”

Qeveria britanike pritet të udhëzojë njerëzit të vazhdojnë punën në distancë deri në 21 qershor, kur kufizimet më të gjera të bllokimit janë vendosur të marrin fund.

D.B
Burimi: The Guardian

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!