Joe Biden tani ka 69.805 milion vota, ky fakt vjen sipas faqes së internetit “Decision Desk”, shkruan MekuliPress.com

Kështu Biden, kandidati për president, ka marrë më shumë vota në historinë amerikane.
“Decision Desk” tregon se Biden është 2.4 milion vota përpara Donald Trump.

Biden vendosi një rekord të ri. I mëparshmi i përkiste Barack Obama, i cili me Joe Biden si kandidat për nënkryetar, mori 69.5 milion vota në 2008, shkruan MekuliPress.com

Ju pëlqen!

Sidoqoftë, janë 538 votues që do të vendosin. Në vitin 2016, Hillary Clinton mori pothuajse tre milion vota më shumë se Donald Trump, por Trump u bë president pasi mori më shumë votues.

Kujtojmë se fjalimi i fundit i Trump ishte shokues, jo demokratik dhe i padëgjuar ndonjëherë nga ndonjë president i vendeve demokratike.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!