Këshilla për miqtë nga Shaban Murati:

Narrativa historike krahinore në Shqipëri është instrument politik dhe vazhdon të funksionojë në shërbim të tribusë, që ka pushtetin ose që synon pushtetin.

Nuk është rastësi që jo vetëm udhëheqjet e partive politike i kemi krahinore, por edhe Akademinë e Shkencave e kemi Akademia Krahinore e Shkencave.

Lexo po ashtu:  Bosna dhe Hercegovina ndryshe nga Kosova kundrejt Izraelit, dhe heshtja e Tiranës
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!