Një ekip historianësh francezë kanë përfunduar një nga studimet e pakta që iu bënë kufomës së Hitlerit, e cila është lejuar që nga përfundimi i Luftës së Dytë Botërore dhe ka konfirmuar se, siç e kanë njohur shumica e njerëzve për më shumë se shtatë dekada, Führeri në fakt ka vdekur në Berlin në maj 1945.

Grupi i paleontologëve studiuan disa nga dhëmbët e Hitlerit, të cilat u hoqën nga bunkeri më 1945 dhe u dërguan në Moskë. Ata ishin shkëncëtaret e parë që u lejuan të inspektonin ato në këto 70 vite, dhe ata dolën në përfundimin se, me koefiçient gabueshmërie zero, ato ishin të Adolf Hitlerit.

“Dhëmbët i përkasin atij dhe janë autentike. Për këtë nuk ka asnjë dyshim,” tha Filipe Çarli, udhëheqësi i grupi të studiuesve. “Studimi jonë provon pamohueshmërisht se Hitleri vdiq në 1945.”

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!