Shoqata bamirëse “Jetimat e Ballkanit” vazhdon me bashkëpunimin e saj për ndërtimin e shtëpive në të gjitha komunat e Kosovës.

Këtë herë, një memorandum bashkëpunimi u nënshkrua nga i pari i kësaj shoqate, Halil Kastrati dhe ushtruesi i detyrës së kryetarit të komunës së Podujvës, Nexhmi Rudari.

“Me humanistin e madh, Halil Kastrati, sot neënshkruam memorandum bashkeëpunimi peër ndeërtimin e 26 shteëpive peër familjet neë nevojeë teë cilat nuk e kanë të zgjidhur çeshtjen e banimit”, ka njoftuar Rudari përmes një postimi në ”Facebook”.

Ju pëlqen!

Ky projekt kap vlerën prej 520 mijë eurove, ku prej tyre, 130 mijë do t’i dhurojë komuna e Podujevës dhe pjsën tjetër shoqata “Jetimat e Ballkanit”.

Lexo po ashtu:  Analisti serb tregon nëse Vuçiqi po e keqpërdor Ramën për pozicion më të favorshëm në negociatat me Kosovën
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!