Gazetarja Jeta Xharra, e ka mbrojtur veprimin e kandidatit të Vetëvendosjes, Haki Abazit, për t’u larguar nga vendi i ngjarjes dhe për t’i ikur konfliktit me Dardan Molliqajn.

Ajo thotë se bodygardat kanë armë me vete dhe është mirë që është kryer me aq.

Postimi i plotë i Xharrës:

Ju pëlqen!

Isha tu mendu, çka kisha bo une me më ardh dy veta prej përmas, të gatshëm me më rreh e me ma përgjak fytrën. Me krejt trimninë që e kam, besomni, edhe unë kisha ik. S’ka armë tjetër ma të fortë të njerit të paarmatosur që sulmohet prej dy vetave. Unë kisha ik sidomos tu e dit që bodygardat në Kosovë që vinë mas politikanëve me i ‘përcjell’ nëpër emisione (qata që i kam pa) janë krejt të armatosur! Andaj, mirë që o kry me qaq! /MekuliPress/ Nëse e keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj!

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.