Protestat studentore kanë nisur sërish ditën e sotme. Me qindra studentë janë mbledhur te Korpusi.

Një prej studenteve ka thënë: Si do e bëjë rinia vendin, po ikin. Paguhemi shumë pak edhe Kosova është më mirë se ne.’’
Një tjetër student ka thënë se duan dije dhe sistemi i Arsimit në Shqipëri ka degruaduar. Ai ka thënë:

Jemi në degradim Migjenian. Duam të bëjmë Shqipërinë më të mirë, duam të largojmë këta që nuk po bëjnë asgjë.’’

Ju pëlqen!


E një tjetër student ka thënë se nuk mund të vazhdohet më kështu. Ai ka thënë: Nuk e duam Shqipërisë si Europa, e duam Shqipërinë si Kosova.’’

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!