I vetmi japonez që i mbijetoi mbytjes së anijes Titanik, Masabumi Hosono, e humbi vendin e  punës, pasi u cilësua në Japoni si një frikacak, që nuk denjoi të vdiste me pasagjerët e tjerë.

Lexo po ashtu:  Përfundon bastisja në OVL UÇK/ “Sot ka ndodhur në bastisje e jashtëligjshme pasi Gjykata Speciale nuk ka mandat prej datës 2 gusht. Pjesëtaret e Speciales kanë ardhur si në kohën e ish-Jugosllavisë”,
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!