Janë vetëm tri gra shqiptare të cilat publikisht kanë rrëfyer historitë e tyre të tmershme. Supozohet se janë mbi 20. 000 gra shqiptare që janë dhunuar nga ushtria, policia dhe nga paramilitarët serb, shkruan e pavarura MekuliPress.com

  1. Është Marte Tunaj e cila në vitin 2013 foli haptas për dhunimet serbe. Ajo vdiq në maj të 2016’s me një pension prej 96 eurosh.
  2. Është Vasfije Kransiqin, dhe
  3. Shyhrete Tahiri – Sylejmani.

Shteti serb duhet të ndëshkohet për gjenocid e dhunime kolektive seksuale ndaj gruas shqiptare. Kjo dhunë e mirëorganizuar e shtetit serb kundër kombit shqiptar duhet të faktizohet.
Është i vështirë komunikimi në publik për këto dhunime shtazarake, por MekuliPress inkurajon gruan shqiptare, të dhunuar nga shteti ser,b që të mbledhë fuqinë dhe guximin e të tregoj të vërtetën botës e shqiptarëve se cfarë ka ndodhur në luftën për clirimin e kombit shqiptar nga okupuesi serb.

Lexo po ashtu:  Mediet serbe të alarmuara nga kërkesa logjike e Presidentit të SHBAsë, Joe Biden
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!