Në videot e publikuara nga arkivi i agjencisë së lajmeve AP, për luftën e fundit në Kosovë, shihet një ushtarë serb i zënë rob.

Çetnikun serbë, Ushtria Çlirimtare e Kosovës e ka zënë në Koshare në vitin 1999.

Kjo video është shpërndarë në rrjetet sociale edhe nga nënkryetari i OVL-UÇK-së, dhe ish komandanti Nasim Haradinaj.

Ju pëlqen!

Beteja e Koshares është një ndër betejat më të mëdha të zhvilluara kundër forcave serbe.

Dihet mirë se në Kosovë Serbia kreu gjenocid, vrau gra e fëmijë, civilë të paarmatosur dhe dhunoi mijëra gra shqiptare.

Në Kosovë përveç ushtrisë dhe policisë serbe kemi pas çetnik edhe rus e të nacionaliteteve të tjera, të cilët kanë ardhë për të shfarosur shqiptarët, por që në fund nuk ia dolën.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!