Kanë filluar zgjedhjet parlamentare në Serbi, ndërsa votimet e Beogradit janë organizuar dhe janë lejuar nga Qeveria Hoti të mbahen edhe në Kosovë, përkatësisht në veri të Mitrovicës.

Deputeti i Qeverisë Hoti, nga Lista Serbe, Slavki Simic ka votuar në Leposaviq ku edhe ka bërë publike se kujt ia dha votën.

“Për një qeveri të fortë dhe të fuqishme, një shtet për Serbinë tonë! 1 Aleksandar Vučić – Për fëmijët tanë!”, ka nënvizuar ai.

Lexo po ashtu:  Kurti për sanksionet e SHBA-së: Më shqetësuese milicia fashiste në veri
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!