Përgatitet shpejt, por shijen nuk do ta harroni për shumë gjatë.

Përbërësit:

-Shalqi i prerë në copa

Ju pëlqen!

-50 cl vodka

-1 lugë sheqer pluhur

-Akull i grimcuar

-1 copë shalqi për dekor

-Përgatitja:

Fillimisht, merr shalqirin, vodkën dhe sheqerin dhe futini në një blender për 10 sekonda, deri sa shalqiri të bëhet i lëngshëm.
Më pas, shto akullin, dhe përzieji të gjithë përbërësit për pesë sekonda.

Zbukurojeni gotën me një copëz shalqi të freskët, dhe shërbejeni të ftohtë.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Vetëfinancohemi! Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMONA sot me vetëm 1 Euro!