Përveç titujve të botës, Antonya Joshua nga ky meç ka arkëtuar edhe një shumë të madhe parash.

Hiq më pak se 66 milionë funte janë shtuar në llogarinë e 30 vjeçarit. ‘The Sun’ ka bërë një përllogaritje që Joshua ka fituar për secilën sekond të meçit, minutë, raund.

Joshua ka fituar 30 mijë e 555 funte për secilin sekond të meçit kundër Ruiz.

Ju pëlqen!

Në një minutë luftë kundër Ruiz, ai ka fituar 1 milionë e 833 mijë e 333 funte. 

Hiq më pak se pesë milionë e 500 mijë funte ia ka sjellë secili rund, ndërsa totali i kësaj ndeshje ia solli 66 milionë funte.

Lexo po ashtu:  Higuain e ka mbyllur me Juventus: i vëllai do ta marrë tek DC United
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!