Dëshironi të shkarkoni një video publike nga Facebook? Nuk është aspak e vështirë dhe opsionet janë të shumta.

Ka disa uebsajte të cilat ju lejojnë të shkarkoni direkt nga Facebook por si të shkarkoni video private?

Videot private janë diçka tjetër. Duke qenë se janë të tilla nuk mund të merrni thjeshtë një kopje të tyre me lehtësi.

Ju pëlqen!

FBDown

Sajti ka dy mjete të ndara. Një është për shkarkimin e videove private dhe njëra për videot publike. Për të përdorur FBDown për shkarkimin e videove private ndiqni hapat e rënditur mëposhtë:

  1. Navigoni në sajtin fbdown.net/private-downloader.php nga shfletuesi juaj
  2. Në një tab të ri hyni në Facebook dhe shkoni tek faqja ku gjendet videoja që dëshironi
  3. Nëse po përdorni Windows shtypni Ctrl+U. Nëse përdorni Mac shtypni Command + Option + U. Kjo shtojcë do tu tregojë kodin burimor të faqes
  4. Kopjoni kodin burimorn kutinë e FBDown.net
  5. Klikoni Download

Pavarësisht rritjes së konkurrencës, ky aplikacion ka qenë ndër më të mirët për të shkarkuar nga Facebook.

Lexo po ashtu:  Moment
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!