Facebook do të mbajë postimet për 30 ditë në kosh në rast se keni fshirë ndonjë prej tyre gabimisht dhe dëshironi ta riktheni.

Budallenj kemi qenë të gjithë dikur prandaj nuk është turp të kemi me dhjetëra postime në Facebook të cilat nuk do të kishim dashur që ti kishim publikuar. Normalisht nuk do të dëshironim që të tjerët ti shohin dhe për këtë rrjeti social Facebook ofron mundësinë për ti fshirë në grup.

Përpara se të fillojmë, funksionaliteti i fshirjes së disa postimeve njëherazi është i disponueshëm vetëm në aplikacionet mobile Android, iOS dhe Lite. Prandaj sigurohuni të keni njërin prej tyre përpara se të fillojmë.

Ju pëlqen!

Procedura është e thjeshtë dhe e ngjashme për të tre aplikacionet:

  1. Hapni Facebook në telefon
  2. Shkoni në profilin tuaj dhe shtypni menunë me tre pika
  3. Shkoni në Activity Log – Manage Activity dhe shtypni mbi dritaren që hapet ku thuhet Your Posts
  4. Sapo të shikoni listën e postimeve mund të përzgjidhni postimet që dëshironi të arkivoni ose të fshini
Lexo po ashtu:  Nga Noli, Plak, Topall dhe Ashik - "Po ti, Zot, më ngushëllove Pas një tjatre më lëshove, Dhe nga mbytja më shpëtove, Lavdi paç, o Zot."

Të gjitha postimet e fshira ose të arkivuara shfaqen si etiketa në seksionin Your Posts. Facebook do të mbajë postimet për 30 ditë në kosh në rast se keni fshirë ndonjë prej tyre gabimisht dhe dëshironi ta riktheni.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!