Nëse dëshironi të riktheheni në pamjen e mëparshme atëherë ndiqni të njëjtat udhëzime.

Hapësira e bardhë e pamjes së Facebook mund tu lodhë shikimin tuaj pas disa orësh shfletim. Por ju mund të aktivizoni “Dark Mode” për tu dhënë mundësi syve të pushojnë.

Shkoni në uebsajtin e Facebook në çdo shfletues desktop. Nëse nuk e keni të aktivizuar pamjen e re të Facebook në Desktop mund ta bëni me një buton të thjeshtë nga Settings.

Ju pëlqen!

Sapo ta keni aktivizuar, klikoni në shigjetën me kokë poshtë në cepin e djathtë lart për të hapur menunë e llogarisë. Për të aktivizuar Dark Mode shtypni butonin ngjitur me opsionin.

Nëse dëshironi të riktheheni në pamjen e mëparshme atëherë ndiqni të njëjtat udhëzime.

Është një opsion mjaft jetik sidomos në rastet kur kaloni nga ambiente me dritë në ambiente të errëta.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!