Të kuptosh se një mashkull gënjen dhe krijon marrëdhënie sipërfaqësore është bërë një nevojë e vërtetë për ata që investojnë ndjenjat e tyre në çështje autentike. Disa shenja treguese mund të bëjnë një ndryshim.

Si të kuptoni nëse një mashkull gënjen? Le të themi se këto sinjale janë tregues të pandershmërisë dhe nuk përbëjnë prova të besueshme. Dhe mos të harrojmë se një mashkull që gënjen, mund të jetë shumë i aftë në gjuhën e trupit dhe të përpiqet ta kontrollojë atë.

Këtu janë disa nga shenjat që u duhet kushtuar vëmendje: Nëse një burrë gënjen ai tenton ta lëvizë shpejt kokën

Ju pëlqen!

Nëse vëren dikë duke bërë një lëvizje të papritur kokë kur të parashtron një pyetje, atëherë mund të merrni një përgjigje të paefektshme. Lëvizja përfshin kokën e tërhequr prapa, ulur ose anuar në anë.

Ndryshon frymëmarrjen- Për të kuptuar nëse një mashkull gënjen kushtojini vëmendje të veçantë frymëmarrjes së tij. Nëse ai fillon të marrë frymë rëndë, ai mund të gënjejë. Kur ndryshon frymëmarrja, supet rriten dhe toni i zërit i nënshtrohet ndryshimeve të vogla ose të mëdha. Kjo ndodh sepse shkalla e zemrës ndryshon dhe rrjedhimisht rrjedh gjak. Trupi i nënshtrohet këtyre ndryshimeve kur një person është i tensionuar ose nervoz.

Tenton të mbajë qëndrim- Njerëzit e angazhuar në biseda normale lëvizin në mënyrë të pandërgjegjshme dhe gëzojnë natyrshëm. Për të kuptuar nëse një mashkull gënjen, shikoni lëvizjet e tij. Një trup i fortë, mjaft i ngurtë, është një trup i gatshëm për mbrojtje, i përgatitur për një sulm. Një person i sinqertë pse duhet ta ndiejë nevojën për të mbrojtur veten?

Përsërit fjalë ose fraza- Një burrë që gënjen ka tendencë të përsërisë fjali ose fjalë sepse përpiqet të bindë ty dhe veten për diçka. Është një mënyrë për të vërtetuar një gënjeshtër. Një nga shenjat më të zakonshme dhe të qarta. Përsëritja gjithashtu ju ndihmon të blini kohë për të mbledhur mendime.

Ofron shumë shpjegime- Kur dikush ofron më shumë informacione se sa kërkohet dhe një numër të madh të detajeve, ekziston një probabilitet i lartë që ata nuk po tregojnë të vërtetën. Gënjeshtarët shpesh flasin shumë duke shpresuar se të gjitha ato që thonë i bëjnë më të besueshëm.

Prek ose mbulon gojën- Një nga sinjalet për të ditur nëse një mashkull gënjen vjen nga duart e tij. Nëse ai automatikisht mbulon ose prek gojën, kjo do të thotë se nuk po zbulon gjithçka dhe nuk do të donte ta adresonte çështjen.

Instinktivisht ai tenton të mbulojë pjesët e cenueshme të trupit- Kjo mund të përfshijë zona të tilla si fyt, gjoks, kokë ose bark. Një nga sinjalet e rëndësishme për të kuptuar nëse një mashkull është gënjeshtar është të shohësh nëse ai instinktivisht mbulon pjesët e përmendura.

Ai ju shikon pa u dridhur- Kur meshkujt gënjejnë, është normale që ata të thyejnë kontaktin me sy, por gënjeshtari mund të bëjë gjithçka që është e mundur për të mbajtur kontaktin me sy në një përpjekje për të kontrolluar dhe manipuluar. Duke lënë mënjanë shenjat dhe nëse është një partner ose vetëm një mik, dialogu i hapur dhe i vazhdueshëm, është gjithmonë mjeti ideal për të kuptuar njëri-tjetrin. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!