Një iPhone i palosshëm i Apple nuk do të arrijë deri në vitin e ardhshëm, por kompania me qendër në Cupertino patjetër do të duhet të bashkohet me trendin.

5G dhe telefonat e palosshëm janë trendet aktuale, dhe Apple do të duhet të shkojë me valën nëse dëshiron të mbetet e rëndësishme në industri.

Thashethemet sugjerojnë se krijuesi i iPhone tashmë po punon për diçka përgjatë këtyre linjave, dhe koncept videoja na tregon se si mund të duket.

Ju pëlqen!

Pjesa e prapme, në këtë koncept, përmban dizajn kamerash të ngjashëm me Huawei Mate 20 Pro – një katror i trefishtë.

Koncepti parashikon një dizajn të palosshëm me një ekran më të madh të brendshëm dhe një ekran më të vogël të jashtëm.

Kjo është qasja e njejtë që Samsung ka përdorur për Galaxy Fold të saj.

Koncepti përmban një ekran 6.6 inç në pjesën e jashtme, dhe një ekran 8.3 inç në pjesën e brendshme. /

Lexo po ashtu:  Rikthimi ynë në qytetërimin e lashtë
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!