Antibiotikët rrezikojnë të prekurit nga gripi pasi që dëmtojnë imunitetin e trupave për të luftuar virusët në mushkëri thojnë shkenctarët.

Studimi i kryer me brejtës ka zbuluar se përdorimi i gjatë dëmton qelizat e mushkërive, shkruan Daily Mail.

Po ashtu tek brejtësit që janë përdorur antibiotikë është vërejtur se luftimi i virusit është tejet i dobët, derisa tek brejtësit që nuk është përdorur antibiotik luftimi ndaj virusit ka qenë shumë më i shpejtë.

Eksperimenti ka zgjatur vetëm për dy javë dhe efektet e përdorimit të antibiotikëve kanë qenë mjaftë të frytshme.

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]