Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është duke vazhduar rinumërimi i vendvotimeve për të cilat ka vendosur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Deri të premten në orën 16:00, janë rinumëruar 60 vendvotime nga 314 për cilat ka vendosur KQZ-ja.

Me qëllim të rritjes së transparencës, pas rinumërimit, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se do të publikojë në kohë sa më të shpejt formularët e rezultateve të subjekteve politike dhe të kandidatëve.

Ju pëlqen!

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se pas përmbylljes së çdo rinumërimi, do të vazhdojë me publikimin e formularëve të subjekteve politike dhe të kandidatëve.

Formularët e rinj të plotësuar pas rinumërimit dhe formularët e plotësuar në vendvotime mund t’i gjeni në këtë vegzë:

http://http://www.kqz-ks.org/lajmet/formularet-e-rezultateve-per-zgjedhjet-e-parakohshme-per-kuvendin-e-kosoves-2019/?fbclid=IwAR36vU8pHi_IKrBvD5ret1vzdpnMX0pusAVlDG8z6zk_8OpnehdqTOE9CCo
MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!