Baton Haxhiu mendon se Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit kurrë nuk mund t’i fitojë 50 % të votave.

“Vetëvendosje kurrë nuk mundet me i mbërri 50 për qind të votave. VV nuk mund t’i arrijë më shumë se 33%””, ka supozuar Haxhiu.

Ndërsa për PDK-në e LDK-në tha se në rezultatin më të keq të tyre nuk bien nën 20 për qind, kurse për AAK-në e Ramush Haradinaj tha se ka 10 %.

Ju pëlqen!

Haxhiu tha se totali i votave shqiptare është rreth 87% pa minoritete.

Haxhiu supozon se VV po e humb ndikimin, kurse për kryekuvendaren Vjosa Osmani tha se do të jetë në funksion të VV-së.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.