Kryeministri në detyrë Albin Kurti, tha se xhirollogaria në thesarin e shtetit ka të bëjë me luftimin dhe parandalimin e pandemisë.

Ministri në detyrë Besnik Bislimi, tha se diaspora po ndihmon shumë në këtë kohë pandemie.

“Diaspora është duke na ndihmuar tepër shumë. Vetëm për 1 orë e gjysmë janë deri në 35 mijë euro. Duhet me marrë informata se duhen disa ditë deri të derdhen. Unë nuk kam parë asnjëherë gatishmëri më të madhe të diasporës për na ndihmuar”, tha ai.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!