Të gjithë i hedhim bishtat e qershive, duke mos e ditur që janë shumë shëruese. Studiuesit ngrenë alarmin duke thënë se: Bishtat e qershive janë shumë të mirë për veshkat dhe kanalet urinare, por mund të ndihmojnë edhe në rastin e gurëve në veshka.

Përgatitet shumë thjesht, por kërkohet që bishtat të thahen mirë në diell, pastaj në një litër ujë zihet një grusht bishta. Lëngu i mbuluar me kapak duhet të qëndrojnë një orë dhe pastaj të kullohet. Pihet 3 – 4 herë në ditë.

Lexo po ashtu:  Edhe vetëm 2 minuta ecje pas ngrënies, e ul nivelin e sheqerit në gjak
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!